Deze amaretto cake is simpel, maar onweerstaanbaar lekker. De amandelen bovenop maken ‘m helemaal af!
Als je ons volgt op instagram, zul je zo af en toe rond middernacht een ‘story’ voorbij zien komen. Meestal verdwijnt er dan nét een cakeblik met beslag in de oven. De kinderen liggen op bed en dus is er voor mij alle tijd om rustig met een nieuw recept te experimenteren.
Wekenlang stond er een fles Amaretto in de kast. Eerlijk gezegd zijn Linda en ik allebei geen drinkers, dus de Amaretto stond daar maar te wachten om een keer in een kesio te verdwijnen. Tot ik ’s avonds laat het idee kreeg om een cake te bakken waarin het drankje verwerkt was.
Omdat Amaretto op basis is van amandelen, besloot ik ook nog (extra) amandelen en amandel-essence aan de cake toe te voegen. Dat bleek een succes! Opscheppen over je eigen creaties mag niet, maar volgens mij is dit toch wel één van de lekkerste cakes uit onze collectie. Hij is trouwens ook érrug geschikt als basis voor een verjaardagstaart.
Nadat de foto van het cakeblik met beslag op ons Instagram-account verscheen, stroomden de berichten binnen: “Recept A.U.B!” schreven jullie massaal. Dus, zoals beloofd… hierbij het recept van die overheerlijke Amaretto cake!
INGREDIËNTEN:
- 300 gr tarwebloem, gezeefd
- 200 gr roomboter
- 50 ml olijfolie
- het sap & de geraspte schil van 1 citroen
- 250 gr kristalsuiker
- 1 zakje vanillesuiker
- een dopje amandel essence
- 4 eieren
- 50 ml Amaretto
- 1 zakje (16 gr) bakpoeder
- mespunt zout
- een handvol amandelen
BEREIDING AMARETTO CAKE:
Belangrijk: zorg ervoor dat ALLE ingrediënten op kamertemperatuur zijn!
Verwarm de oven voor op 170 graden en vet een cakeblik in met boter.
Neem een grote kom en meng daarin de roomboter met de suiker en de eieren.
Ik doe dit graag met een staafmixer, maar ook een elektrische mixer of garde werken prima.
Meng de ingrediënten goed, totdat je een bijna wit mengsel krijgt.
Rasp de schil van de citroen en pers de citroen uit. Voeg beiden daarna toe aan het botermengsel.
Voeg nu ook de Amaretto, de vanillesuiker, de tarwebloem, de olijfolie, het bakpoeder, de amandel-essence en het zout toe.
Klop het mengsel goed door elkaar totdat je een glad (maar stevig) beslag krijgt.
Snijd ongeveer de helft van de amandelen met een scherp mes in smalle reepjes. Houd de overige amandelen heel.
Giet het beslag in het cakeblik en versier het midden van de cake met de amandelen.
Plaats het cakeblik nu in het midden van de oven en bak de Amaretto cake in ongeveer 50-60 minuten gaar (of totdat een satéprikker er schoon uit komt.)

Laat de cake enkele minuten in het bakblik afkoelen en haal hem er daarna voorzichtig uit. Plaats de cake op een rooster en laat hem zo helemaal afkoelen.
Eet smakelijk!
Probeer ook eens
Ben je gek op bakken? Probeer dan ook eens deze traditionele pindakoekjes (lèter di pinda)!
Social media
Wil je op de hoogte blijven van onze nieuwe recepten? Vergeet ons dan niet te volgen op FACEBOOK, PINTEREST of INSTAGRAM.
Voor de nieuwste video’s kun je je gratis abonneren op ons YOUTUBE kanaal.
Social media
Wil je op de hoogte blijven van mijn nieuwe recepten? Volg me dan op FACEBOOK, INSTAGRAM, TIKTOK of PINTEREST. Hier plaats ik leuke updates, nieuwtjes en tips die bij de recepten horen.
Voor de nieuwste video's kun je je gratis abonneren op mijn YOUTUBE kanaal.


