Zelf bagels maken is heel eenvoudig! Bagels zijn broodjes die van oorsprong uit de Verenigde Staten komen. Ze worden gekenmerkt door hun glimmende korstje en natuurlijk door het gat in ’t midden. Hoewel bagels gemaakt worden van ‘gewoon’ witbrooddeeg, is er een trucje om ze precies goed te krijgen:
De bagels worden namelijk eerst even gekookt in een pan met water en wat baksoda (baking soda, of bicarbonaat). Hierdoor krijgen ze na het bakken hun kenmerkende glimmende laagje.
Zelfgebakken bagels zijn superlekker met gerookte zalm, salade of avocado. Maar ook met een simpel plakje kaas of wat jam zijn ze niet te weerstaan.
Van dit recept maak je ongeveer 10 zelfgebakken bagels.

Ingrediënten
- 500 gr tarwebloem
- 20 gr verse gist of 1 zakje (7 gr) gedroogde gist
- 2 tl zout
- 2 tl suiker
- 1 ei, losgeklopt
- 2 el olijfolie
- 2 tl baksoda
- 1 eiwit, losgeklopt
- 2 el sesamzaad of maanzaad
BEREIDING ZELFGEBAKKEN BAGELS
Neem een kom en doe hier de bloem in. Meng de gist erdoor. Wij gebruiken het liefst gedroogde gist. Voeg nu ook het zout en de suiker toe. (Als je verse gist gebruikt, kun je het ook eerst even in wat water met de suiker oplossen en dit mengsel aan de bloem toevoegen)
Voeg vervolgens de olie, het geklutste ei en ongeveer 270 ml lauwwarm water toe. Kneed dit geheel tot een samenhangend deeg. Plakt het deeg van de bagels teveel? Voeg dan iets meer bloem toe. Is het deeg juist wat brokkelig? Dan mag er iets meer water bij.
Kneed het deeg nu goed en laat het vervolgens 60 minuten rijzen in een kom die met plasticfolie is afgedekt. Als het goed is, is het deeg in deze tijd verdubbeld in massa.
Bestuif je werkblad vervolgens met wat bloem en kneed het deeg opnieuw (kort). Verdeel het deeg in 10 gelijke bolletjes. Laat de bolletjes zo’n 10 minuten rusten en prik er vervolgens een gat in met je wijsvinger.
Steek nu je vinger door het gat en maak het iets wijder, zoals bij een donut. Laat de bagels zo nog 30 minuten rijzen.
De bagels koken… en dan bakken!
In de tussentijd verhit je een pan water met daarin 2 theelepels baksoda. Wanneer het water kookt, laat je steeds één bagel in het water glijden. Deze mag dan zo’n 60 seconden aan elke kant worden ‘gekookt’.
Vervolgens haal je de bagels met een schuimspaan uit het water en leg je ze terug op de bakplaat. Herhaal dit, totdat alle bagels even gekookt zijn. Verwarm de oven daarna voor op 180 graden.
Kluts het eiwit en smeer de broodjes hiermee in. Bestrooi de bagels met wat sesamzaad of maanzaad en bak ze vervolgens in ongeveer 20 minuten gaar en goudkleurig.
Laat ze tenslotte op een rooster afkoelen en beleg ze met je favoriete beleg. Eet smakelijk!

Probeer ook eens
Ben je gek op broodjes? Probeer dan ook eens onze traditionele ‘pan será‘!
Social media
Wil je op de hoogte blijven van mijn nieuwe recepten? Volg me dan op FACEBOOK, INSTAGRAM, TIKTOK of PINTEREST. Hier plaats ik leuke updates, nieuwtjes en tips die bij de recepten horen.
Voor de nieuwste video's kun je je gratis abonneren op mijn YOUTUBE kanaal.




