Maïzenakoekjes zijn heerlijk zacht en luchtig en ook nog eens glutenvrij! Je maakt ze snel en met maar ’n paar ingrediënten. Makkelijk, snel én economisch – wat wil je nog meer van zo’n lekker koekje?
De structuur van deze koekjes is waarschijnlijk anders dan je gewend bent. Omdat de koekjes geen bloem of gluten bevatten, smelten ze weg als je ze in je mond steekt. Dat is best ’n aparte sensatie als je het nog nooit hebt geproefd.
De koekjes worden vaak in combinatie met ’n lekker kopje thee geserveerd. Gezellig, op ’n doordeweekse middag. Maak alleen niet de fout om de maïzenakoekjes in de thee te soppen… dan lossen ze namelijk direct op!

Maïzenakoekjes of gomma koekjes – wat is juist?
Wij noemen de koekjes ‘gewoon’ naar het hoofdingrediënt: maïzena dus! In Suriname worden deze koekjes ook wel ‘gomma koekjes’ genoemd. Gomma betekent zoiets als lijm of stijfsel in het Sranan. Ze worden zo genoemd door de aparte structuur. En dat komt natuurlijk weer door de maïzena. Je kunt deze koekjes in elke Surinaamse toko vinden. Meestal zitten er — net als bij dit recept — gekleurde muisjes op.
Let op: is het nodig dat de koekjes écht glutenvrij zijn? Zorg er dan voor dat óók de sprinkles die je gebruikt geen gluten bevatten. Of laat ze eventueel achterwege.
Om de maizenakoekjes te maken heb je ook roomboter, ei en suiker nodig. We geven de koekjes daarnaast nog wat extra smaak mee door er vanillesuiker aan toe te voegen. Maizenakoekjes in een andere smaak maken? Dat kan ook! Voeg dan wat kokos-, ananas- of amandel-essence toe aan het deeg. Omdat maïzenakoekjes heel neutraal van smaak zijn kan dat prima!
Van dit recept maak je zo’n 15 maïzenakoekjes.
Ingrediënten:
- 225 gr maïzena
- 100 gr roomboter (ongezouten – op kamertemperatuur)
- 100 gr suiker
- 1 ei (middel)
- een zakje vanillesuiker óf enkele druppels vanille-essence
- sprinkles / suikermuisjes om te versieren

Bereiding van de maïzenakoekjes
Neem ’n flinke kom en meng daarin het ei met de boter, suiker en de vanillesuiker tot een luchtig geheel. Zeef de maïzena boven de kom en meng alles tot een soepel, iets plakkerig deeg. Blijft het deeg té veel aan je handen plakken? Rol het dan voorzichtig door wat extra maïzena wanneer je het gaat verwerken.
Maak een gladde bol van het deeg en bedek die met plasticfolie. Leg het deeg zo ’n half uurtje in de koelkast, zodat het iets kan opstijven. Hierdoor houden de koekjes tijdens het bakken beter hun vorm vast.
Verwarm ondertussen de oven voor op 175 graden en bekleed een bakplaat met bakpapier.
Neem het deeg daarna uit de koelkast en maak bolletjes ter grootte van een walnoot. Leg ze op de bakplaat en druk ze met je handen iets plat. Neem vervolgens ’n vork en druk de koekjes nóg wat platter. Door de vork eerst van boven naar onder op de koekjes te drukken en daarna van links naar rechts ontstaat een mooi ruitpatroon op de maïzenakoekjes.
Tip: Leg de koekjes niet te dicht bij elkaar – tijdens het bakken lopen ze nog wat uit!
Bestrooi de koekjes met sprinkles (discodip) en bak ze in ongeveer 15 minuten gaar. De koekjes hoeven niet te kleuren. Laat de maïzenakoekjes na het bakken afkoelen op een rooster. Serveer ze bij ’n kopje thee – eet smakelijk!
Probeer ook eens…
Ben je gek op zelfgebakken koekjes? Probeer dan ook eens onze boterkoekjes of deze koekjes met kersen!
Social media
Wil je op de hoogte blijven van mijn nieuwe recepten? Volg me dan op FACEBOOK, INSTAGRAM, TIKTOK of PINTEREST. Hier plaats ik leuke updates, nieuwtjes en tips die bij de recepten horen.
Voor de nieuwste video's kun je je gratis abonneren op mijn YOUTUBE kanaal.




